pieczarka

Pieczarka jest typem nomenklatorycznym rzędu pieczarkowców, należącym do rodziny pieczarkowatych. Index Fungorum, międzynarodowy projekt mający na celu zindeksowanie wszystkich grzybów, wyróżnia aż 71 jej gatunków. Naszą uwagę skoncentrujemy na jednym tylko gatunku – pieczarce dwuzarodnikowej, posiadającej kilka odmian.

Pieczarka biała
Najpopularniejsza wśród grzybów uprawnych, jest niezwykle urodziwa. Jej biała i gładka powierzchnia wpływa pozytywnie nie tylko na doznania kulinarne, ale także estetyczne. Pieczarka jest bardzo urodzajna, a właściwie przechowywana długo cieszy świeżością.

Pieczarka brązowa
Uprawiana jest w niższej temperaturze niż pieczarka biała, ale dzięki temu dłużej zachowuje świeżość i przydatność do spożycia. Wyróżnia się brązowym zabarwieniem, jest bardziej aromatyczna i twardsza, a jej smak jest bardziej intensywny niż u odmiany białej.

Pieczarka portobello
Pochodzi z Ameryki i jest największą z pieczarek; może osiągnąć wysokość nawet 120 mm. Jest wyrośniętą siostrą pieczarki brązowej. Kapelusz portobello jest otwarty, a spod niego widoczne są blaszki. Rozmiar kapelusza oraz specyficzny smak tej odmiany pieczarki czynią
ją idealną do nadziewania oraz grillowania.  Pieczarkę w odmianie białej oraz w odmianie brązowej można uprawiać przez cały rok w klimatyzowanych pomieszczeniach. W zależności od sposobu uprawy, pieczarki pojawiają się po 4-5 tygodniach od wsiania grzybni do selektywnego podłoża, sporządzonego z naturalnych surowców.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.